Кіпр висунув ультиматум щодо переговорів про возз’єднання острова

Четвер, 15 лютого 2018, 15:09

Влада Кіпру готова відновити переговори про возз'єднання острова лише після того, як Туреччина перестане перешкоджати розвідці газу на шельфі Середземного моря.

Представник кіпрського уряду Нікос Хрістодулідес заявив, що президент країни готовий відновити мирні переговори, якщо Туреччина припинить свою блокаду, повідомляє Associated Press.

Хрістодулідес виступив у четвер після зустрічі глави миротворчої місії ООН Елізабет Спехар з президентом Кіпру Нікосом Анастасіадісом.

За словами речника кіпрського уряду, Анастасіадіс повідомив Спехар, що він готовий відновити переговори з лідером турків-кіпріотів Мустафою Акінчі, щойно "така поведінка у районах, де Кіпр видав ліцензії на буріння, припиниться".

У п’ятницю, 9 лютого, турецькі військові кораблі заблокували бурове судно ENI Saipem 12000 біля берегів Кіпру.  Вона прямувало на південний схід острова для буріння розвідувальної свердловини,  де компанія ENI має ліцензію на пошук вуглеводнів.

У відповідь Міністерство закордонних справ Туреччини розкритикувало Кіпр за "односторонню" розвідку газових родовищ у морі. Туреччина виступає проти буріння, заявляючи, що це порушує права турків-кіпріотів на природні ресурси Кіпру.

Острів Кіпр залишається розділеним на дві частини з 1974 року, коли Туреччина вторглася на Кіпр у відповідь на спробу перевороту задля об’єднання острова із Грецією.

Острів розділився на самопроголошену Турецьку Республіку Північного Кіпру та визнану у світі Республіку Кіпр на півдні країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.