Норвегія заборонить напівавтоматичну зброю

Середа, 28 лютого 2018, 12:18

Норвегія планує заборонити застосування напівавтоматичної вогнепальної зброї з 2021 року.

Про це повідомляє The Local.

Пропозицію про заборону такого виду зброї норвезький уряд представив ще минулого року.

"Сьогодні стало зрозуміло, що парламентська більшість підтримує пропозицію уряду. Тому в Норвегії буде заборонено використання напівавтоматичної зброї", - заявив у вівторок член постійного комітету парламенту з питань судових справ Петер Фроліх.

Рішення про заборону, яка набуде чинності в 2021 році, ухвалено на тлі відновлення дебатів щодо напівавтоматичної зброї у США після стрілянини у школі Флориди, в якій 14 лютого загинули 17 учнів та вчителів.

22 липня 2011 року озброєний напівавтоматичного гвинтівкою та пістолетом Андерс Брейвік убив у Норвегії 69 осіб, більшість з яких були підлітками, що відвідували молодіжний табір Лейбористської партії.

У 2012 році комісія, що проводила оцінку цієї атаки, закликала заборонити використання напівавтоматичної зброї.

"Це рішення дуже добре, навіть якщо воно ухвалене із запізненням", - сказала керівник групи підтримки жертв Лізбет Крістін Ройнленд.

Законопроект про заборону зброї допускає кілька винятків, зокрема для спортивної стрільби. Затримка зі створенням законопроекту пов’язана з тим, що у Норвегії напівавтоматичну зброю використовують багато мисливців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Відповідь Лукашенку: як Україна має реагувати на "кримські" погрози диктатора

Лукашенко знає: зраджувати його особисто у разі, якщо він виконає не все обіцяне, Путін не буде. Зрештою, місця в Росії багато, і не лише в Ростові.

Країна без олігархів: як Польщі вдалося уникнути союзу великого бізнесу та влади

Особливості польської приватизації не дозволили з'явитися потужним олігархам, як це було у сусідніх країнах. Як це вдалося і чи не має цей шлях своїх недоліків?

CBAM по експорту: що таке "вуглецевий податок" ЄС та чим він загрожує Україні

Кліматичні ініціативи Євросоюзу вдарять по найболючішому: торгівлі між Україною та ЄС. Що в такій ситуації варто робити Києву?