Екс-міністра фінансів Румунії засудили на 8 років за корупцію

Четвер, 8 лютого 2018, 17:58

Верховний суд Румунії у четвер засудив до 8 років позбавлення волі колишнього міністра фінансів Даріуса Валкова за торгівлю впливом, відмивання грошей і угоди, несумісні з його посадою.

Про це повідомляє Romania TV.

Валков, який зараз є державним секретарем та провідним радником прем'єр-міністра Віоріки Денчіле, є одним із головних осіб, які розробляли стратегію врядування керівної Соціал-демократичної партії.

Антикорупційна прокуратура у 2015 році звинуватила Валкова у вимаганні хабара від бізнесмена, який попросив його застосувати свій вплив, щоб допомогти його компанії виграти публічні торги.

В обмін на це Валков попросив 20 % вартості контракту, а потім відмив гроші.

Прокурори конфіскували у нього три золоті зливки, 172 картини вартістю близько 1 мільйона євро, і заморозили його рахунки для відшкодування збитків.

Під час судового розгляду Валков звинуватив антикорупційних прокурорів в обмані, оскільки вони нібито обіцяли йому м'якший вирок, якщо той визнає торгівлю впливом.

Рішення суду може бути оскаржено. Тим часом генеральний секретар соціал-демократичної партії Кодрін Стефанеску заявив, що партія продовжує підтримувати Валкова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua