В Албанії продовжуються протести через першу платну дорогу до Косова

Вівторок, 3 квітня 2018, 14:30

У вівторок в Албанії очікується продовження протестів через встановлення плати за користування дорогою, яка поєднує країну з Косовом.

Про це повідомляє Balkan Insight.

До протестів і акцій громадянської непокори у вівторок закликала опозиція, яка вимагає відставки уряду Еді Рами.

Очікується, що у вівторок постануть перед судом десятки затриманих учасників заворушень 31 березня.

Протести розпочалися після того, як уряд почав запроваджувати плату у розмірі від 2,5 до 22 євро за користування дорогою, що поєднує країну з Косовом. У суботу декілька тисяч людей на знак протесту перекрили дорогу і вступили у сутички з поліцією.

Прем’єр-міністр Албанії Еді Рама спочатку реагував на протести погрозами, а пізніше пообіцяв знижки для постійних користувачів дороги, однак для албанців його обіцянки виглядають непереконливими.

Учасники протестів стверджують, що плата за дорогу фактично ізолює їх, оскільки вони не в змозі платити 5 євро за невеликі автомобілі, а ефективної альтернативної дороги немає.

"У всіх албанців зараз є проблема. Це безвідповідальна держава і безвідповідальний прем’єр-міністр", - заявив один з протестувальників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.