Вбивство Бабченка: Ягланд заявив про загрозу для демократії в Європі

Середа, 30 травня 2018, 12:52

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що зростання кількості нападів на журналістів у Європі становить загрозу для демократії.

Реакція генерального секретаря РЄ на вбивство вчора у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка опублікована на сайті Ради Європи.

"Відомий російський журналіст Аркадій Бабченко був убитий вчора ввечері в Києві. Рада Європи рішуче засуджує цей жорстокий акт", - зазначив Ягланд.

Генсек наголосив, що убивство має бути повністю розслідуване, а його виконавці швидко притягнуті до відповідальності.

"Напади на журналістів і свободу слова зростають в Європі. Ми повинні зробити все можливе, щоб зупинити цю тенденцію, яка становить небезпечну загрозу для демократії", - підкреслив генсек.

Одночасно комісар із прав людини Ради Європи Дуня Міятович заявила, що Київ зобов’язаний провести ефективне розслідування вбивства та покарати його замовників.

"Приголомшена і глибоко засмучена вбивством російського журналіста Аркадія Бабченка. Українська влада юридично зобов’язана провести ефективне розслідування вбивства та покарати не тільки виконавців, але й замовників", - написала вона у своєму Twitter.

Як повідомлялося, речник Ягланда прирівняв Україну та Росію у заяві про вбивство Бабченка.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Мікеле Ніколетті закликав до негайного розслідування убивства російського журналіста Аркадія Бабченка.

29 травня в російського журналіста Аркадія Бабченка стріляли в його будинку у Києві. Від отриманих поранень він помер у кареті швидкої допомоги.

Аркадій Бабченко – російський журналіст, блогер. Відкрито критикував путінський режим. Після початку переслідувань у Росії переїхав на проживання до Праги, згодом – до України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах. 

Злочини навколо Земана: як оточення президента обманювало Чехію

Найближче оточення президента Земана готується до кримінальних звинувачень і, можливо, вже почало термінову евакуацію до РФ.

Від проривів до відкатів: що відбувається із виконанням Угоди про асоціацію

Понад чверть зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, Україною виконано повністю. Однак щодо ще однієї чверті завдань робота навіть не розпочиналася.