У Британії вивчають нові дані про зв'язки найбільшого спонсора Brexit з РФ

Понеділок, 2 липня 2018, 10:29

Національне агентство Великої Британії по боротьбі зі злочинністю вивчає нові докази наявності зв'язків з РФ у бізнесмена Аррона Бенкса, який був найбільшим донором кампанії за вихід країни з ЄС.

Про це повідомляє The Times.

За даними видання, правоохоронці отримали інформацію з витоків електронних листів Бенкса, в яких йшлося про його раніше невідомі зустрічі з послом РФ в Лондоні Олександром Яковенком.

Листи говорять про те, що Бенксу під час кампанії за Brexit запропонували три угоди, пов'язані з російським бізнесом, тобто на дві більше, ніж вважалося раніше. У їх числі - золоті копальні в Гвінеї і прибуткова частка від приватизації алмазодобувної компанії "Алроса".

Одну з угод запропонував директор банку, закритого у 2014 році, на тлі підозр у відмиванні грошей в Росії.

Бенкс запевняє, що не брав участі у жодній з цих угод. Однак інвестиційний фонд його ділового партнера і соратника по фінансовій підтримці Brexit Джима Меллона все-таки уклав угоду з "Алроса" нижче ринкової ціни.

Минулого місяця The Sunday Times повідомила, що у Бенкса було три зустрічі з російським послом. Цими вихідними він був змушений визнати четверту зустріч з Яковенко в 2016 році.

Раніше Бенкс також визнав, що передав послу РФ у Лондоні телефонний номер команди Дональда Трампа після його перемоги на виборах у США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: