Молдова почала без мита поставляти в Росію фрукти

Вівторок, 15 січня 2019, 13:06

Молдова з нового року почала постачати у Росію фрукти у безмитному режимі – про це раніше домовилися президенти РФ і Молдови.

Як повідомив в ефірі молдовського телеканалу Accent TV радник президента Молдови з агропромислових питань Іон Пержу, перші партії молдовських яблук перетнули російський кордон.

Пержу зазначив, що свіжі овочі та фрукти експортуються в Росію без будь-яких проблем.

"Ці типи товарів вже були успішно експортовані на ринок Російської Федерації без будь-яких мит. Буквально днями ми зв'язувалися з експортерами, які відправили перші фури яблук, вони мені повідомили, що вони не платили будь-які мита", - сказав Пержу.

Торік в рамках офіційного візиту президента Молдови Ігоря Додона в Росію лідери двох держав домовилися про зняття на півроку мит на 5 товарних позицій з Молдови. Це свіжі овочі і фрукти, консервна продукція і виноробна.

При цьому при експорті консервної та виноробної продукції, згідно з вимогами Росії, Молдова повинна здійснювати поставки в обхід України. Свіжі фрукти та овочі Молдова може поставляти транзитом через Україну.

Минулого тижня президент Молдови Ігор Додон надіслав листа прем'єр-міністру Росії Дмитрію Медведєву зі скаргою на труднощі, спричинені введенням Москвою заборони на імпорт товарів з України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: