"Російська агресія змінила наш курс": Німеччина обіцяє зростання військового бюджету

П'ятниця, 15 лютого 2019, 15:40

Керівниця військового відомства Німеччини Урсула фон дер Ляєн обіцяє, що Німеччина попри всі перепони збільшить оборонний бюджет до рівня у 2% ВВП.

Про це вона заявила у виступі в рамках Мюнхенської безпекової конференції, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Міністр запевнила, що Північноатлантичний альянс "залишається номером один для нашої безпеки", а безпекова співпраця в рамках ЄС доповнює натівську співпрацю.

У своєму виступі вона визнала, що Європа зараз перебуває у процесі перегляду своїх поглядів на світову безпеку, і цей процес був спровокований Москвою: лише після нападу РФ на Україну Європа усвідомила потребу нарощувати військові потужності.

"Знадобилася військова агресія проти України, щоби ми змінили курс. З 2014 року бюджет європейських членів НАТО вже виріс на 36%. Ми плануємо велику модернізацію військових потужностей до 2024 року", - заявила вона.

Урсула фон дер Ляєн наголосила, що попереду ще більше зростання витрат. "Ми маємо зробити ще більше. Особливо ми, німці. Ми дотримуємося мети 2% ВВП (на оборонні витрати) і дали таке зобов’язання союзникам", - пояснила міністр.

Варто зауважити, що донедавна німецьке керівництво виключало таку можливість і планувало зупинитися на показнику 1,5%. Зокрема, рік тому у виступі на Мюнхенській конференції тодішній голова МЗС запевняв, що Берлін не дасть 2% ВВП на оборону, бо це означатиме мілітаризацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденційний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".