Суд у Вільнюсі засудив до 10 років екс-міністра оборони СРСР за воєнні злочини

Середа, 27 березня 2019, 10:48

Суд Вільнюса заочно засудив колишнього міністра оборони СРСР Дмитрія Язова до 10 років позбавлення волі за воєнні злочини і злочини проти людяності.

Про це повідомляє Delfi.

Судове рішення винесено у справі про події 13 січня 1991 року в столиці Литви. Язова звинувачували у тому, що наприкінці 1990 року він створив організовану групу з 160 військових і політичних діячів з метою повернення Литви до складу СРСР.

Генпрокуратура Литви просила для Язова довічне ув’язнення. 94-річний Язов проживає у Москві.

Суд також засудив до 12 років колишнього офіцера КДБ Михаїла Головатова.

Читайте також
Литва: ЄСПЛ підтвердив визнання радянських злочинів геноцидом

Звинувачення в здійсненої радянської агресії пред'явлені загалом 67 громадянам Росії, Білорусі та України, їх звинувачують у військових злочинах і злочинах проти людяності. Більшість з них притягнуто до суду заочно, перед судом постали лише два громадянина Російської Федерації.

13 січня 1991 року радянська влада намагалася силою повалити законну владу в Литві, яка 11 березня 1990 року оголосила про незалежність від СРСР.

При захопленні радянськими військовими частинами та спецпідрозділами Вільнюської телевежі і будівлі Литовського радіо і ТБ загинули 14 осіб, більше тисячі беззбройних людей постраждали.

У "справі 13 січня" за звинуваченнями у створенні антидержавних організацій та вчиненні інших злочинів вже були засуджені шість осіб.

Росія відмовилася співпрацювати з Литвою в розслідуванні цієї справи і відхилила прохання опитати колишнього главу СРСР Михаїла Горбачова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.