Клімкін: рішення про незаконне збагачення – проблема для шляху України в ЄС

Вівторок, 5 березня 2019, 14:05

Рішення щодо відповідальності за незаконне збагачення має бути знайдене якнайшвидше, оскільки це може бути проблемою для європейського шляху України.

У цьому переконаний міністр закордонних справ України Павло Клімкін, якого цитує "Інтерфакс-Україна".

"Рішення має бути знайдене якнайшвидше. Тому що проблема насправді не для безвізу, проблема для нашого європейського шляху і того, як ми йдемо в ЄС", - сказав міністр журналістам у вівторок у Києві.

Водночас Клімкін наголосив, що в ЄС не мають наміру впроваджувати санкції стосовно українців.

"Реакція має бути швидкою, це цілком зрозуміло. Звісно, ми маємо вирішити, як це буде відображено в законодавстві, а також те, щоб наявні справи не були припинені й мали продовження", - наголосив глава МЗС України.

Нагадаємо, країни G7 спільно зі Світовим банком закликали українську владу активізувати зусилля, відновивши кримінальну відповідальність за незаконне збагачення у відповідності до міжнародних стандартів.

Вони також закликали знайти спосіб продовжити десятки розслідувань та кримінальних переслідувань, завершення яких було поставлене під загрозу цією постановою.

Цей заклик підтримав також Європейський Союз.

Раніше у МЗС запевнили, що Євросоюз не збирається застосовувати до України жодних покарань через рішення Конституційного суду щодо скасування статті про незаконне збагачення.

Конституційний суд 26 лютого вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua