У Литві проходять президентські вибори і два референдуми

Неділя, 12 травня 2019, 10:45

У Литві в неділю відбуваються президентські вибори, на яких литовці обирають наступника чинної глави держави Далі Грибаускайте.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Популярна Даля Грибаускайте після двох президентських термінів не в праві висувати свою кандидатуру.

У Литві почалося дострокове голосування на президентських виборах

За крісло глави держави борються 9 кандидатів, найбільше шансів на перемогу мають троє – колишня міністр фінансів та кандидатка від консерваторів Інгрида Шимоніте, банкір і незалежний кандидат Гітанас Науседа та висуванець Партії зелених та селян, чинний прем’єр-міністр Саулюс Скверняліс. 

Троє лідерів перегонів декларують практично однаковий чіткий проєвропейський  зовнішньополітичний курс і анонсують продовження дружнього до України курсу та виступають за надання Україні членства в ЄС та НАТО.

Даля йде з посади президента: як вибори змінять курс Литви щодо України

Також у цей день у Литві відбуваються два референдуми - про розширення подвійного громадянства і скорочення кількості парламентаріїв у литовському Сеймі зі 141 до 121.

Голосування на виборчих дільницях відбувається з 7 до 20 годин вечора. У списках виборців зареєстровані майже 2,5 млн громадян.  

Детальніше про президентські перегони у репортажі "ЄвроПравди" з Литви: "Даля йде з посади президента: як вибори змінять курс Литви щодо України".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.