Скандал в Австрії: віце-канцлер у 2017-му змовлявся з росіянами за підтримку на виборах

П'ятниця, 17 травня 2019, 20:44

Чинний віце-канцлер Австрії, лідер ультраправої Австрійської партії свободи Гайнц-Крістіан Штрахе опинився в центрі скандалу, який може серйозно похитнути позиції уряду і стати серйозним аргументом у кампанії до виборів Європарламенту.

Про це йдеться у матеріалі німецьких видань Süddeutsche Zeitung і Spiegel, які оприлюднили таємні відеозаписи зустрічі Штрахе з "багатою росіянкою" на Ібіці в 2017 році, повідомляє "Європейська правда".

Відеозаписи були зроблені на віллі на острові Ібіца в липні 2017 року. На них присутній лідер Австрійської партії свободи (FPÖ) Гайнц-Крістіан Штрахе, його соратник, а нині глава FPÖ у парламенті Йоганн Гуденус. Його дружина, невідомий чоловік і жінка, яка говорить головним чином російською і англійською.

Жінку представили австрійським політиками як Альону Макарову, племінницю олігарха з оточення президента Путіна, яка нібито хотіла інвестувати кілька сотень мільйонів євро невідомого походження в Австрію. При цьому, як з’ясувалося, вілла була переповнена прихованими камерами, а сама росіянка виявилася "приманкою", підставною особою, щоб вивести на чисту воду Штрахе.

На відео жінка і її компаньйон обіцяли викупити 50% впливової віденської газети Kronen-Zeitung з метою провадити в ній лінію FPÖ, в обмін же розраховували на "розуміння" партії.

Австрійські "друзі Путіна" продовжують риторику про "заміну населення"

Під час зустрічі, яка тривала майже 7 годин,  Штрахе в обмін на російську підтримку зробив співрозмовниці кілька сумнівних пропозицій. Серед іншого, він заявив, що у разі участі FPÖ в уряді, австрійська будівельна компанія Strabag  більше не отримуватиме державних замовлень, натомість всі замовлення за завищеними цінами відійдуть росіянам.

Конкретних домовленостей під час зустрічей досягнуто не було, однак з загального тону зрозуміло, що сторони погодилися підтримувати контакти.

Окрім іншого, на відео Штрахе робить вказівки росіянці, яким чином вона зможе обійти австрійські закони щодо фінансування партій.

Читайте також - "Ібіца, росіянка та тінь Фірташа: як 7 годин відео знищили ультраправих Австрії"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: