Пентагону доручили відповісти на військову присутність Росії в Арктиці

Субота, 22 червня 2019, 17:46

Комітет у справах збройних сил верхньої палати Конгресу США доручив Пентагону знайти місце для будівництва одного або декількох нових стратегічних портів в Арктиці.

Про це, як повідомляє "Європейська правда", пише Defense News.

Цей крок, кажуть сенатори, стане відповіддю на російську військову присутність в регіоні.

Міністерство оборони США і Агентство морського і річкового транспорту повинні представити спільний звіт про виконану роботу протягом 90 днів.

Сенатори, серед іншого, звертають увагу на відбудову російської бази "Северный клевер" на острові Котельний в архіпелазі Новосибірські острови, оснащеної радіолокаційними станціями та протикорабельними ракетними комплексами.

Танення льодів відкриває потенційні нові торгові шляхи в Північному Льодовитому океані, і в зв’язку з цим Конгрес вказує на сильне відставання Америки від Росії в плані чисельності криголамного парку, зокрема атомоходу. Для подолання цього відставання Служба берегової охорони США розмістила контракт у розмірі 750 мільйонів доларів на розробку шести сучасних малогабаритних криголамів.

Як зазначають експерти, навіть номінальна американська військову присутність в Арктиці змусить Росію витратити на протидію їй непропорційно великі кошти, які в іншому разі могли б піти на нарощування озброєнь в Європі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: