Європарламент може очолити уродженець України - ЗМІ

Вівторок, 2 липня 2019, 18:07

Болгарський депутат Європарламенту від групи соціалістів Сергєй Станішев, який має шанси стати президентом Європарламенту, є уродженцем України, а саме — Херсона.

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Якщо Сергєй Станішев стане президентом Європарламенту, він стане першим президентом будь-якої інституції ЄС, який народився в Україні", - зазначив у своєму Twitter журналіст Рікард Джозвяк.

 
Сергєй Станішев
wikipedia

Сергєй Станішев - болгарський політик лівого спрямування, прем'єр-міністр Болгарії (серпень 2005 — липень 2009), голова Болгарської соціалістичної партії (БСП).

Народився в українському місті Херсон в родині Димитра Якова Станішева, колишнього секретаря Центрального комітету Болгарської комуністичної партії, відповідального за міжнародні зв'язки БКП, і Діни Мухіної, професора факультету слов'янської філології Софійського університету.

Невдовзі після народження його сім'я емігрувала до Росії, до Москви. Там у 1989 році він закінчив історичний факультет Московського університету. Потім переїхав до Болгарії, де зробив політичну кар'єру.

За останніми даними про домовленості лідерів ЄС, Європейський парламент буде очолювати представник соціалістів протягом першої половини мандату, а німецький депутат Манфред Вебер візьме на себе головування в другій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua