Новий президент Латвії склав присягу

Понеділок, 8 липня 2019, 10:35

У понеділок, 8 липня, в Сеймі Латвії відбулося позачергове засідання, на якому новообраний президент Егілс Левітс урочисто склав присягу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал Delfi.

У своєму зверненні до Сейму новий президент висловив упевненість, що вже в наступній декаді Латвії може стати "сучасною північноєвропейською державою". Потенціал є - "для цього потрібно взяти швабру і помити підлогу від усього, що накопичилося за 30 років".

 
Егілс Левітс
leta

Головне "сміття", на думку Левітса - це корупція, фінансування партій і тіньова економіки. Неплатники податків, за його словами, хочуть отримати частину загальних благ за чужий кошт, не бажаючи за них платити.

Президент ще раз наголосив, що латиська мова - це мова участі всього народу Латвії в демократичних процесах, і латиській потрібно надати більш глибокий і сильний зміст, зв'язавши її з планами на майбутнє. При цьому, зазначив він, латиська ідентичність відкрита, і будь-який представник нацменшин запрошується взяти участь в житті країни.

Читайте також
У Латвії заборонили радянську і нацистську форму на публічних заходах

Президент закликав усіх проявити політичну волю і продовжити розпочаті реформи, а також почати нові. Латвія, вважає Левітс, може стати нарівні з європейськими лідерами, якщо грамотно використовувати її потенціал. Для цього їй потрібно яскравіше заявляти про себе на міжнародній арені і брати участь у вирішенні важливих європейських питань.

"Весь цей час ми блідо малювали себе як країну, яка солідаризується з кимось за поглядом", - сказав він.

29 травня 63-річного Левітса на посаду президента обрали партії коаліції, до цього часу він обіймав посаду судді Суду Європейського союзу. Також працював послом Латвії у Німеччині, Швейцаріїї, Австрії та Угорщині, був депутатом.

Читайте також
Латвія знову номінує Домбровскіса до Єврокомісії

Егілс Левітс активний в латвійській політиці з 1980 року, в 90-х був представником Латвії в Європейському суді з прав людини. З 2004 року суддя Європейського суду, його повноваження повинні закінчитися 2024 року.

1982 року Левітс закінчив юридичний факультет Гамбурзького університету, а 1985-го - факультет суспільних наук і філософії цього ж вузу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua