Дев'ять країн ЄС закликали ввести європейський авіаподаток для обмеження викидів

П'ятниця, 8 листопада 2019, 08:49

Дев'ять держав Європейського Союзу закликали Єврокомісію запровадити загальноєвропейський податок на авіацію з метою обмеження шкідливих викидів.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

У листі до єврокомісара Франса Тіммерманса, що відповідає за клімат, міністри фінансів Німеччини, Франції, Нідерландів, Швеції і п'яти інших держав ЄС закликали до "певного авіаційного податку", не даючи конкретних вказівок.

Однією з найбільших країн, що стоять за листом, була Німеччина, яка вже стягує власний авіаційний податок. Її міністр фінансів Олаф Шольц сказав, що він може стати моделлю для загальноєвропейського авіаційного податку.

"Німецький авіаційний податок добре себе зарекомендував. Це також може бути моделлю в ЄС для більшого захисту клімату", - сказав Шольц.

Німеччина збирається підвищити податки на авіаперельоти – ЗМІ

Дев'ять країн заявили, що для боротьби зі зміною клімату необхідний авіаційний податок, при якому "забруднювач платить більш справедливу ціну за використання авіаційного транспорту". Транспорт є єдиним європейським сектором, що наразі збільшує свої викиди.

Амбітні цілі щодо скорочення викидів вуглецю принаймні на 50% до 2030 року є частиною порядку денного нової Європейської комісії.

У липні Франція оголосила про введення збору з авіакомпаній, що літають з її аеропортів, щоб допомогти підтримати навколишнє середовище. Цей крок, за словами Air France, значно зашкодить її конкурентоспроможності і створить більше 60 мільйонів євро додаткових витрат на рік.

Один з підписантів листа, Швеція, ввела авіаційний податок в 2018 році, а Нідерланди планують ввести його в 2020 році, якщо такі заходи не запровадять на рівні ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.