Озброєний турецький дрон приземлився на Кіпрі

Понеділок, 16 грудня 2019, 15:21

Турецький військовий безпілотник приземлився на Північному Кіпрі у понеділок на тлі посилення напруженості у зв'язку з угодою Туреччини з Лівією, яка претендує на багате газом східне Середземномор'я.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Guardian.

Безпілотник "Байрактар TB2" приземлився в аеропорту у Фамагусті. Уряд Північного Кіпру схвалив використання аеропорту для безпілотних літальних апаратів.

Після цього минулого місяця було підписано угоду між Лівією та Туреччиною, яка може виявитися вирішальною у сутичках за нещодавно виявлені запаси газу у східному Середземномор'ї.

Угода закріплює великі морські райони за Туреччиною і нехтує претензіями Греції та Кіпру.

Читайте також
Кіпр звернувся до Гааги для захисту від Туреччини своїх прав на морі

Аналітики стверджують, що Туреччина протистоїть зусиллям конкурентів щодо забезпечення прав на газову розвідку в цьому районі після того, як Кіпр, Греція, Єгипет та Ізраїль виключили її з нового "Східносередземноморського газового форуму", який включає також Йорданію, Італію та палестинські території.

Північний Кіпр заявив, що дозвіл щодо безпілотника був наданий минулого тижня "у світлі останніх подій у регіоні східного Середземномор'я" та "для захисту законних прав та інтересів Північного Кіпру та Туреччини".

Міністр транспорту Північного Кіпру заявив, що турецькі безпілотники частково були відповіддю на придбання ізраїльських безпілотників Кіпром у жовтні для моніторингу його ексклюзивної економічної зони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua