У Швеції заявили про загрозу військової ескалації в Балтійському регіоні

П'ятниця, 13 березня 2020, 12:32

Зовнішня військова розвідувальна служба Швеції заявила в п'ятницю, що ситуація з політикою безпеки в регіоні Балтійського моря "погіршилася з плином часу", що означає " підвищений ризик військових інцидентів і конфронтації, які можуть, в гіршому випадку, привести до ескалації ситуації".

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AP.

Служба військової розвідки і безпеки, відома під шведською абревіатурою MUST, заявила, що динаміка відносин між Сполученими Штатами, Китаєм, Росією і Європейським Союзом також впливає на ситуацію в області політики безпеки в регіоні Балтійського моря.

У своєму річному звіті за 2019 рік відомство повідомило, що регіон "продовжує характеризуватися підвищеною військовою активністю. Це означає зростаючий ризик військових інцидентів і конфронтації, які в гіршому випадку можуть загостритися".

MUST зазначає, що "в цілому Росія як і раніше поступається у військовому відношенні Сполученим Штатам і НАТО", але підкреслює, що РФ має перевагу на регіональному рівні і здатна діяти протягом обмеженого часу. Причина цього полягає в тому, що НАТО і Європа залежать від американського підкріплення в разі конфлікту.

Минулого місяця естонське зовнішньополітичне відомство заявило, що ймовірність військового нападу з боку сусідньої Росії залишається низькою. Проте, на думку естонської Служби зовнішньої розвідки, будь-яка конфронтація з Росією і Заходом може швидко перетворитися на "загрозливу ситуацію" для трьох балтійських країн — Естонії, Латвії та Литви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.