Кулеба заспокоїв щодо долі безвізу після пандемії

П'ятниця, 8 травня 2020, 16:29

Глава МЗС Дмитро Кулеба прогнозує, що в українських громадян не виникатимуть системні проблеми з використанням безвізового режиму після пандемії коронавірусу. 

Про це він розповів у інтерв’ю "Лівому берегу", повідомляє "Європейська правда".

"Щодо прикордонного руху ми не бачимо ніяких деструктивних явищ. Не думаю, що в українських громадян будуть виникати системні проблеми з використанням безвізового режиму", - сказав Дмитро Кулеба.

Читайте також
Шенген і безвіз в умовах пандемії: як коронавірус змінює правила перетину кордонів

Водночас у зв’язку з пандемією Кулеба передбачає гострі дискусії у ЄС щодо правил і можливостей для обмеження в переміщенні всередині Шенгенської зони. 

"Час від часу якісь точкові бар'єри будуть створюватися. Але кожен новий спалах пандемії, якщо вона трапиться, буде призводити знову до закриття кордонів. Тому Шенген на час пандемії з абсолютного принципу перетвориться у відносний", - переконаний міністр закордонних справ. 

Кулеба впевнений, що свободу пересування всередині Шенгену "ніхто скасовувати не буде", тому що це "одне з фундаментальних досягнень" ЄС. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.