Туск закликав Молдову до дострокових парламентських виборів

Четвер, 18 червня 2020, 10:39

Колишній голова Європейської ради, лідер Європейської народної партії Дональд Туск закликав Молдову провести дострокові парламентські вибори – з огляду на те, що чинний парламент "дисфункційний".

Як пише "Європейська правда", про це він заявив у своєму Twitter.

"Молдові потрібна потужна прореформаторська та проєвропейська більшість, яка би представляла народ. Чинний парламент є дисфункційним, і найкраще рішення – звернутися до  народу і дати йому прийняти рішення", - написав Туск.

Також він закликав молдовські партії, що входять до Європейської народної партії, об’єднати свої позиції напередодні президентських виборів у Молдові, додавши, що ЄНП буде стежити за підготовкою до них. Нагадаємо, вони заплановані на 1 листопада. 

"Вільні та чесні вибори є для нас абсолютним пріоритетом", - зазначив Туск.

Заява Туска з’явилася на тлі того, що з Демократичної партії Молдови вийшла ще одна депутатка, приєднавшись до групи Pro Moldova, пише молдовське видання Newsmaker. Після цього правляча коаліція Демпартії та ПСРМ втратила більшість – у ній залишилося 50 депутатів.

Нагадаємо, раніше Європейська народна партія висловила занепокоєність політичними справами проти Петра Порошенка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Скинути королеву: як Барбадос "звільнив" Єлизавету ІІ та що чекає на британську монархію

400 років тому острів привабив англійських колоніалістів, що згодом принесло багато горя. Тепер це – "рай на землі", який вирішив утекти від британської монархії.

Поразка "антиваксів": як Швейцарія здолала багатомільйонну кампанію проти щеплення

"Антиваксам" вдалося залучити значні фінансові ресурси на підтримку кампанії "проти". На цьому фоні кампанія "за" була майже непомітною.

Контратака Земана: як проросійський президент занурює Чехію у політичну кризу

Хоча від парламентських виборів минуло більш ніж півтора місяця, новий уряд Чехії так і не зміг розпочати роботу. Ця пауза може тривати ще декілька місяців.