Лукашенко позбавив дипломатичного рангу трьох послів Білорусі

Четвер, 17 вересня 2020, 10:08

Александр Лукашенко, який виконує обов’язки президента Білорусі, позбавив трьох послів дипломатичного рангу за підтримку опозиції. 

Відповідні укази Лукашенко підписав 16 вересня, повідомили БЕЛТА у його пресслужбі.

Павло Латушко та Ігор Лещеня були позбавлені дипломатичного звання надзвичайного і повноважного посла у зв'язку з вчиненням дій, що ганьблять державну дипломатичну службу.

Читайте також
У Берліні знову пригрозили Лукашенку санкціями, якщо насильство триватиме

Іншим указом Лукашенко звільнив Василя Марковича з посади посла в Латвії та позбавив його дипломатичного звання за неналежне виконання службових обов'язків.

Колишній посол та колишній міністр культури Павло Латушко нещодавно увійшов до президії опозиційної Координаційної ради, пише "Радіо Свобода".

Колишній посол Білорусі в Словаччині Ігор Лещеня закликав припинити насильство в Білорусі.

Посла Василя Марковича викликали до латвійського МЗС, щоб пояснити заяви Лукашенко про те, що протести в Білорусі фінансуються, зокрема, з Латвії.

Координаційна рада опозиції створена з ініціативи колишньої кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тихановської. Майже всі члени президії ради або затримані, або перебувають за межами Білорусі.

Як повідомлялося, Європарламент готує резолюцію, у якій заявить про  невизнання результатів президенських виборів у Білорусі та запропонує визнати Координаційну раду опозиції представницьким органом білоруського народу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тяжкі часи для Орбана: чому нова перемога угорської влади більш не є гарантованою

Команді Віктора Орбана доведеться пройти найважче політичне випробування за останні 12 років свого безперервного правління.

Інша енергетика: як Україні стати експортером водню до ЄС

Чи зможе Україна стала гравцем та партнером ЄС на ринку зеленого водню? Це реально, але час на впровадження необхідних реформ швидко спливає.

Пробудження дракона: чому Уельс заговорив про незалежність від Британії

Вихід Британії зі складу ЄС дав "друге дихання" національним рухам Сполученого Королівства. Досі у цьому контексті дуже рідко згадували валлійців - як виявилося, дарма.