Політична криза у Польщі: у "ПіС" говорять про дострокові вибори

Неділя, 20 вересня 2020, 11:03

Найближчими днями керівництво правлячої польської партії "Право та справедливість" прийме рішення про дострокові вибори у країні.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Onet.pl.

Криза у правлячій коаліції "Об'єднані праві" виникла після голосування законопроєкту про права тварин, який особисто лобіював  лідер "ПіС" Ярослав Качинський.

За цей законопроєкт не голосували молодші партнери "ПіС": партії "Солідарна Польща" та "Разом". Також із партії було виключено 15 депутатів "ПіС", які відмовились голосувати за цей закон.

Читайте також
Тварини важливіші за виборців: як польська влада пішла на конфлікт зі своїм електоратом

Разом із тим голова виконкому "ПіС Кшиштоф Соболевський, вважає, що законопроєкт про захист тварин не був причиною кризи. Він нагадує, що партії вже давно не можуть схвалити нову коаліційну угоду. Натомість цей законопроєкт став "лакмусовим папірцем" щодо ситуації всередині коаліції, додає він.

За словами Соболевського, у "ПіС" готові до вибору уряду меншини та дострокових виборів. "Остаточне рішення прийме керівництво партії, яке засідатиме після вихідних",- додав він.

При цьому у "ПіС" вважають малоймовірним збереження нинішньої коаліції.

"Немає сенсу залишатися в коаліції, в якій менші партнери по коаліції голосують проти законопроєктів, внесених більшим партнером",- говорить віцепрезидент "ПіС" Йоахім Брудзінський.

Вірогідність дострокових виборів він оцінює на рівні 50%, вбачаючи альтернативу їм роботу уряду меншості.

Про законопроєкт, який став причиною політичної кризи, читайте у статті "Тварини важливіші за виборців: як польська влада пішла на конфлікт зі своїм електоратом"

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.