Нідерланди зупиняють екстрадицію підозрюваних до Польщі через сумніви у незалежності судів

П'ятниця, 4 вересня 2020, 07:59

Нідерланди тимчасово припиняють екстрадицію підозрюваних або засуджених до Польщі через побоювання, що суди країни більше не є незалежними.

Про таке рішення оголосив суд Амстердама, повідомляє "Європейська правда".

"Палата міжнародної правової допомоги (IRK) окружного суду Амстердама тимчасово припинила передачу підозрюваних і вже засуджених до Польщі. Це рішення пов'язане з новим питанням IRK в Суд ЄС про наслідки проблем з незалежністю польської судової системи", - йдеться в заяві.

Суд Амстердама вже звертався до Суду ЄС за аналогічною справою в липні з проханням роз'яснити, чи слід припинити видачу підозрюваних в Польщу, враховуючи, що "незалежність польських судів і, отже, право на справедливий судовий розгляд знаходяться під дедалі більшим тиском".

У новій заяві суду йдеться, що він направив до Суду ЄС додаткові питання, щоб переконатися в тому, що "відсутність достатніх гарантій незалежності польських суддів має певні наслідки".

Зміни, внесені урядом Польщі в судову систему, піддалися різкій критиці з боку Європейської комісії, яка запустила серію процедур порушення щодо Варшави. Польща також знаходиться під процедурою статті 7 через побоювання, що вона не зважає на верховенство закону, що може привести до втрати права голосу в Європейській раді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Атака на прем'єра: як Польща оновлювала уряд і які наслідки це матиме

Зміни в польському уряді спростовують чутки про швидкі перевибори. Але одночасно вони свідчать про нові тенденції, в тому числі небезпечні для України.

Фанат Путіна, ворог мігрантів: хто такий Ерік Земмур і чому він може кинути виклик Макрону

Останні соцопитування демонструють, що головним суперником президента Макрона може стати Ерік Земмур – ще більш радикальний, аніж Марін Ле Пен.

Anti-corruption age: the key achievement of NACP, NABU, SAPO and others

Since 2014 the anti-corruption agencies have become crucial in fighting corruption. This story aggregates information on NACP, NABU, SAPO, HACC and ARMA