У ЄС домовились про реформу системи для видачі шенгенських віз

Середа, 9 грудня 2020, 08:43

Європейський парламент і переговорники з Ради ЄС у вівторок домовились про реформу Візової інформаційної системи (VIS), яку в ЄС використовують для реєстрації та перевірки осіб, що звертаються за короткостроковою шенгенською візою.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу Ради ЄС.

У вівторок сторони досягли політичної згоди щодо реформи. Зараз на технічному рівні триватимуть обговорення решти аспектів, які, як очікується, будуть узгоджені до кінця цього року.

Читайте також
Макрон пропонує реформувати Шенген для захисту від терористів

Згідно із запропонованими правилами, VIS включатиме інформацію не лише про короткострокові візи, як було раніше, але також охоплюватиме довгострокові візи та дозволи на проживання, оскільки ці документи дозволяють вільне пересування в межах Шенгенської зони. Реєстрація цих документів у централізованій базі даних допоможе органам влади перевірити їх справжність та дійсність.

Крім того, в VIS буде внесений скан сторінки з біографічними даними проїзного документа. Це має спростити повернення нелегальних громадян третіх країн.

Перш ніж видавати візу або дозвіл на проживання, нові правила дозволять посилити попередню перевірку заявника у відповідних базах даних про безпеку та міграцію, серед яких Шенгенська інформаційна система (SIS), Система в'їзду-виїзду (EES), ETIAS, Eurodac, дані Європолу, ECRIS-TCN та відповідні бази даних Інтерполу про проїзні документи. 

З метою боротьби з торгівлею дітьми відповідно до нових правил вік для зняття відбитків пальців у дітей буде знижений з 12 до 6 років. Також буде введена верхня межа: відбитки пальців осіб старших за 75 років не включаються в VIS. 

Візова інформаційна система працює з 2011 року. Це база даних, яка допомагає візовим, прикордонним,  міграційним органам перевіряти громадян третіх країн, яким потрібна короткострокова віза для поїздки до Шенгенської зони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.