Росіяни кажуть, що уникли рішення ПАРЄ щодо Навального

П'ятниця, 22 січня 2021, 19:01

Парламентська асамблея Ради Європи не буде проводити термінових дебатів щодо арешту Алєксєя Навального, що означає, що також не ухвалюватиметься резолюція з цього питання.

Як повідомляє "Європейська правда", про це написав на своїй сторінці в Facebook віцепрезидент ПАРЄ, віцеспікер Держдуми РФ ПьотрТолстой.

У п'ятницю відбулося засідання Бюро Асамблеї, на якому затверджувався порядок денний зимової сесії.

"Ми домоглися переведення дебатів про затримання в Росії "берлінського пацієнта" з категорії термінових в категорію поточних. Що це фактично означає: за підсумками дебатів не буде вжито ніякої резолюції, а вся ідея в черговий раз звинуватити Росію в порушенні прав людини і пригніченні нещасного блогера , а також ввести в зв'язку цим будь-які санкції просто провалюється, проте, залишається можливість обговорити питання, яке так хвилює наших європейських колег", - написав Толстой.

Слід зазначити, що під час пленарної сесії в ПАРЄ зазвичай проводяться термінові дебати тільки з одного питання, і цього разу, ймовірно, це буде ситуація в Білорусі.

Раніше стало відом, що Бюро Асамблеї не підтримало включення до порядку денного зимової сесії ініційованих російською делегацією дебатів про "заборону російської мови" в Україні.

Нагадаємо, Україна ініціює проведення дебатів про порушення Росією прав людини в тимчасово окупованому Криму під час зимової пленарної сесії.

Зимова сесія ПАРЄ відбудеться 25-29 січня у "гібридному" форматі. Делегати можуть бути фізично присутні у Страсбурзі або взяти участь у роботі дистанційно.

Читайте також: Страсбург проти анексії: як ЄСПЛ обійшов правила для засудження Росії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?