Коломойський програв Україні справу на $6 млрд у Стокгольмському арбітражі

Четвер, 4 лютого 2021, 19:02

Стокгольмський арбітражний трибунал у четвер відхилив вимоги позивачів міноритарних акціонерів ПАТ "Укрнафта", які судилися з Україною і хотіли стягнути з неї понад 6 мільярдів доларів. 

Про це повідомив заступник міністра юстиції, урядовий уповноважений з питань ЄСПЛ Іван Ліщина, пише "Європейська правда".

"Кілька хвилин тому Арбітражний Трибунал у справі  Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited and Bordo Management Limited v. Ukraine (SCC Case No. V 2015/092) (справа Укрнафти) одноголосно відхилив вимоги позивачів у повному обсязі на підставі відсутності в нього юрисдикції розглядати цю справу", - повідомив Ліщина у Facebook.

Як розповів Ліщина у коментарі "Європейській правді", позивачі кілька разів збільшували суму вимог на адресу України, через що вона зросла з $4,7 млрд, які звучали у повідомленнях раніше, до $6 млрд.

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, судовий процес тривав майже шість років.

У червні 2015 року три кіпрських офшорних компанії, "Littop Enterprises Limited", "Bridgemont Ventures Limited" та "Bordo Management Limited", кінцевими бенефіціарами яких є Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та Ігор Палиця, подали позов до Стокгольмського арбітражу проти держави Україна, розповів міністр.

Підставами своїх вимог позивачі вказувал неодноразовий відбір з газосховищ НАК "Нафтогаз України" газу, що належав ПАТ "Укрнафта", для потреб населення за заниженою ціною або безоплатно взагалі, як стверджують позивачі; невиконання ПАТ "Укртрансгаз" та НАК "Нафтогаз України" рішень українських судів, які набули чинності, про повернення частини відібраного газу ПАТ "Укрнафта"; різке підвищення ставки плати за користування надрами для видобування газу, прийняття Верховною Радою України Закону України від 19.03.2015 № 272-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства", розповів Малюська.

"Винесення рішення Стокгольмським арбітражем кілька разів відкладалося. Відчувалося, що позивачі щось підозрюють та затягують процес. Але сьогодні це сталося – арбітраж визнав відсутність своєї юрисдикції. Коломойський, Боголюбов та Палиця отримали нуль доларів США, а не 6 мільярдів", - зазначив міністр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.