Викрадену у Римі стародавню статую знайшли в антикварному магазині Брюсселя

фото
Середа, 14 квітня 2021, 20:51

Римську статую, що датується І століттям до нашої ери, знайшли у Бельгії майже через 10 років після її викрадення з археологічних розкопок в Італії.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на ВВС.

Двоє італійських офіцерів натрапили на скульптуру в антикварному магазині у Брюсселі.

 

Підозрюючи її походження, вони почали шукати в базі даних викрадених артефактів і виявили, що статуя "Тогатус" вважається зниклою з 2011 року. Скульптура коштує близько 100 000 євро.

Двоє офіцерів, які працюють у відділі старожитностей військової поліції карабінерів, перебували у бельгійській столиці в межах окремого розслідування на початку цього року.

Після роботи одного вечора вони вирушили до міського району Саблон, який славиться своїми антикварними магазинами, де і натрапили на мармурову фігуру.

Розслідування підтвердило, що статую викрали з місця розкопок на околицях Рима в листопаді 2011 року. Бельгійська влада вилучила її та повернула Італії.

Прокуратури Рима відкрила справу проти італійського торговця, який використовує іспанський псевдонім, за отримання крадених товарів та незаконний вивіз статуї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.