Сейм Литви схвалив побудову огорожі на кордоні з Білоруссю

Середа, 11 серпня 2021, 08:55

На позачерговій сесії парламент Литви схвалив проєкт закону про встановлення фізичного бар'єру на кордоні з Білоруссю.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на LRT.

Зведення стіни визнано проєктом особливого державного значення. Закон повинен бути прийнятий в терміновому порядку. За підрахунками Служби охорони держкордону, будівництво огорожі обійдеться в 152 млн євро.

Сейму також представлено пропозицію про наділення ширшими повноваженнями військових в разі екстремальної ситуації і щоб уникнути загрози спокою жителів країни.

Військові зможуть віддавати накази фізичним і юридичним особам, переслідувати і затримувати підозрюваних у злочині осіб, а також зупиняти, перевіряти і оглядати транспортні засоби, вантажі, багаж, застосовувати спецзасоби.

Як повідомлялося, міністр внутрішніх справ Литви Агне Білотайте сподівається, що огорожу на кордоні з Білоруссю побудують за рік.

В Литву через кордон з Білоруссю цьогоріч потрапило понад 4,1 тис. мігрантів, переважно з Іраку. Керівництво Литви називає потоки нелегальної міграції гібридною агресією білоруського режиму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.