Друге найбільше озеро Туреччини висохло через зміну клімату та сільське господарство

П'ятниця, 29 жовтня 2021, 10:25

У Туреччині озеро Туз, друге найбільше озеро країни площею 1665 квадратних кілометри, яке є домівкою кількох видів птахів, повністю висохло цього року.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в публікації AP.

Експерти кажуть, що озеро Туз стало жертвою посухи, викликаної зміною клімату, яка сильно вдарила по регіону, а також десятиліть шкідливої сільськогосподарської політики, яка виснажила запаси підземних вод.

Фотограф дикої природи Фахрі Тунч цього літа зняв тіла сотень фламінго, які загинули на висохлому озері. 

"Було близько 5000 молодих фламінго. Усі вони загинули, бо не було води", – сказав Тунч, який також очолює регіональне відділення турецької екологічної групи Doga Dernegi.

Декілька інших озер по всій Туреччині також висохли або опустилися до загрозливого рівня через невелику кількість опадів та нестійкі методи зрошення. 

Кліматичні експерти попереджають, що весь Середземноморський басейн, включаючи Туреччину, особливо схильний до ризику сильної посухи та опустелювання.

За даними турецького державного агентства Anadolu, дослідження, яке ґрунтується на супутникових знімках турецького університету Еге, показує, що рівень води в озері Туз почав падати з 2000 року. 

Згідно з дослідженням, озеро повністю відступило цього року через підвищення температури, посилене випаровування та нестачу дощу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...