Куплений Україною у Британії криголам увійшов в Чорне море і прямує в Одесу

фото
Понеділок, 4 жовтня 2021, 16:26

Дослідницький корабель "Джеймс Кларк Росс" для проведення антарктичних місій, який Україна придбала у Великої Британії, увійшов у Чорне море.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Блог Yörük Işık, який відстежує кораблі, що проходять через Босфор, повідомив, що корабель пройшов протоку, прямуючи з данського порту Фредеріксгавн до Одеси.

В український порт корабель зайде в найближчі два дні. На фото можна побачити, що на кормі судна вже нанесений напис "Odesa".

Після 30 років служби у складі Британської антарктичної місії криголам "Джеймс Кларк Росс" був проданий українській антарктичній станції "Академік Вернадський".

У 1996 році саме цей криголам доставив першу українську місію на колишню британську станцію "Фарадей", яка тепер відома як станція "Академік Вернадський".

Нагадаємо, у вересні Бельгія передала Україні науково-дослідне судно "Belgica" для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.