Міністри оборони країн Балтії стурбовані нарощуванням військ РФ на кордоні з Україною

Четвер, 11 листопада 2021, 11:47

Міністри оборони Естонії, Латвії та Литви висловили серйозне занепокоєння тим, що відбувається на кордонах Білорусі з Польщею та Литвою, а також нарощуванням сил РФ біля кордону з Україною.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал ERR.

Події на польсько-білоруському та литовсько-білоруському кордоні вони назвали гібридною атакою з боку білоруського режиму, яка становить серйозну загрозу для європейської безпеки.

"Великі групи людей збирають і вивозять до прикордонної зони, де потім їх змушують нелегально перетинати кордон. Це збільшує ймовірність переходу провокацій та серйозних інцидентів у військову площину", - йдеться у заяві міністрів, які рішуче засудили подібні дії.

"Крім того, викликає занепокоєння нещодавнє нарощування сил Російської Федерації біля кордону з Україною, що може спричинити додаткові ризики для  безпеки", - додали міністри.

За їхньою оцінкою, нинішня ситуація є для регіону, НАТО та ЄС найсерйознішою кризою у сфері безпеки за багато років.

"Криза, що розвивається, вимагає постійної єдності, спільної поінформованості щодо ситуації та підходу з боку союзників по НАТО і держав-членів ЄС для забезпечення того, щоб навмисні спроби Білорусі та Російської Федерації дестабілізувати ситуацію з безпекою в Європі не увінчалися успіхом", - підкреслили міністри, закликавши Європейський Союз посилити практичну підтримку у зміцненні безпеки його зовнішніх кордонів.

"Ми повинні повністю підтримати наших сусідів і забезпечити, щоб жоден крок Білорусі чи РФ не залишився поза увагою" - заявили міністри.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.