Парламент Молдови ратифікував поправки до угоди про вільну торгівлю з Україною

Вівторок, 7 грудня 2021, 09:46

Парламент Молдови ратифікував 6 грудня протокол про внесення змін до угоди про вільну торгівлю між Молдовою та Україною.

Про це пише Newsmaker, повідомляє "Європейська правда".

У парламенті зазначили, що запропоновані поправки полегшать доступ інвесторів та бізнесу до переваг існуючих преференційних домовленостей між Молдовою, Євросоюзом та Україною.

Згідно з поправками, виробники з України зможуть імпортувати до Молдови сировину та компоненти для їх переробки, а потім експортувати кінцеву продукцію до країн ЄС.

При цьому товари отримають сертифікати про молдавське походження, і для цього не потрібно буде сплачувати мита згідно з існуючим пільговим режимом.

Протокол про зміну угоди про вільну торгівлю між Молдовою та Україною наприкінці серпня підписали прем'єр-міністри обох країн – Наталія Гаврилиця та Денис Шмигаль.

Вони зазначили, що оновлена ​​угода "сприятиме інвестиціям і спонукатиме бізнес-середовище повною мірою використати існуючий торговий режим із ЄС".

Крім того, за словами Шмигаля, Україна вже уклала такий самий договір із Грузією, і тепер усе "Асоційоване тріо" зможе створити єдину систему для торгівлі з Євросоюзом.

Підписуйтеся на Telegram-канал "Європа тут" з найцікавішим від ЄвроПравди

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Небезпечна Нормандія: хто та як тиснув на Єрмака під час зустрічі у Парижі

Формула "3+1", за якою Франція та Німеччина були на боці України, дала тріщину. Щоб уникнути найгіршого сценарію, Київ мусить діяти на упередження.

Павло Клімкін: Бліцкриг на всю Україну неможливий, але щодо Києва у Кремлі є сценарій

"Для Зеленського проблема номер один – це не постачання зброї. Головна мегазадача – це реальна експансія німецького бізнесу в Україну".

Більше підтримки для України: чого чекають від своїх урядів громадяни європейських країн

Чи готові західні лідери посилити дипломатію не самими лише санкціями, а й військовою підтримкою в разі найгіршого сценарію?