Глава МЗС Латвії: романтичний період після холодної війни завершився

Четвер, 27 січня 2022, 14:56

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевичс заявив, що ситуація з міжнародною безпекою нині небезпечно крихка, а Росія проводить конфронтаційно-ревізіоністську зовнішню політику, яка загрожує безпеці регіону.

Про це він сказав під час виступу у Сеймі Латвії під час дебатів щодо зовнішньої політики, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал Delfi.

"Романтичний період після холодної війни закінчився. Зараз у багатьох частинах світу спостерігається відродження авторитарних режимів", - наголосив глава МЗС Латвії.

"Росіяни найбільше захоплюються силою і ні до чого не мають менше поваги, ніж до військової слабкості", - таку цитату з Фултонської промови Вінстона Черчілля навів Едгар Ринкевичс. Цю промову, виголошену 5 березня 1946 року, прийнято вважати сигналом до початку холодної війни.

"Саме тому у разі вторгнення в Україну Латвія рішуче підтримає негайне введення нових санкцій проти Росії. Ми й зараз надаємо підтримку українським збройним силам. Для безпеки та оборони всього Балтійського регіону ми вже сьогодні працюємо над розширенням та посиленням сили НАТО у регіоні", - наголосив Ринкевичс.

Найближчими роками Латвії слід збільшити фінансування оборони до 2,5% ВВП, сказав він. На думку міністра, важливо підвищувати фінансування як безпосередньо оборони, а й внутрішньої безпеки.

"На жаль, немає жодних ознак, що Росія найближчими роками змінить свої дії", - заявив глава латвійського зовнішньополітичного відомства.

Раніше він зазначив, що латвійське суспільство має бути готовим до періоду довгої міжнародної напруги, який триватиме не тиждень, не місяць, а кілька років.

Підписуйтеся на Telegram-канал "Європа тут" з найцікавішим від ЄвроПравди

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.