У Латвії позбавлятимуть громадянства за підтримку воєнних злочинів РФ в Україні

Четвер, 21 квітня 2022, 15:16

У четвер, 21 квітня, Сейм Латвії підтримав запропоновані міністерством юстиції поправки до закону про громадянство, які забезпечують правову основу позбавлення осіб, які підтримують воєнні злочини, громадянства Латвії.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє портал Delfi.

Внесення поправок до закону "Про громадянство" обґрунтовано тим, що 24 лютого Росія розпочала військові дії на території України.

За поправки проголосували 62 депутати, 14 осіб утрималися і один парламентар виступив проти.

Нова редакція закону передбачає, що громадянства Латвії може бути позбавлена ​​людина, яка надала значну фінансову, матеріальну, пропагандистську, технологічну або іншу підтримку особам, державам або іншим утворенням, які вчинили такі дії як злочини проти миру, геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини, які загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності демократій чи конституційному ладу. Також громадянства можуть бути позбавлені ті особи, які брали участь у таких діяннях.

Надання такої підтримки або участь у провадженні такої діяльності встановлюватиметься рішенням установи державної безпеки, передбачають поправки.

При цьому наголошується, що громадянства зможуть позбавити лише у випадку, якщо людина не стане особою без громадянства. Тобто громадянство можуть відібрати у подвійних громадян, а ті прихильники воєнних злочинів, які мають лише громадянство Латвії, залишаться громадянами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.