Румунія хоче заборонити використання держорганами російського програмного забезпечення

Четвер, 12 травня 2022, 10:38

Влада Румунії хоче заборонити державним установам та органам використовувати програмне забезпечення та послуги в галузі кібербезпеки, створені російськими компаніями або контрольовані фірмами або особами з Росії.

Про це пише Euractiv, повідомляє "Європейська правда".

Згідно з новим урядовим законопроєктом, наявність російського антивірусного програмного забезпечення є вразливістю для кібербезпеки румунських установ та органів влади.

Заборона, яка спрямована як на антивірусне, антишкідливе програмне забезпечення або брандмауери, так і на такі послуги, як VPN-рішення, діятиме протягом усього періоду війни в Україні.

Міністерство опублікує список компаній, продуктів та послуг, на які поширюється заборона, хоча парламент ще має ухвалити закон.

За даними Міністерства цифровізації, багато державних установ і підрозділів місцевої адміністрації в Румунії купують російські антивірусні рішення, тому що вони дешевші.

У пояснювальній записці до пропозиції міністерство називає "Лабораторію Касперського" однієї з компаній, яким винесені попередження з боку кіберорганів інших європейських країн, таких як Німеччина.

Нагадаємо, група хакерів, яку вважають пов’язаною з Росією, здійснила атаку на низку сайтів в Італії, у тому числі Сенату і Міністерства оборони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: