Польща допоможе Швеції та Фінляндії, якщо на них нападуть - прем'єр

Четвер, 19 травня 2022, 12:06

Польща надасть допомогу Швеції та Фінляндії, якщо вони піддадуться нападу до отримання членства в НАТО.

Про це заявив прем'єр-міністр Матеуш Моравецький, пише "Європейська правда" із посиланням на Reuters.

"Я вважаю вступ Швеції та Фінляндії до НАТО важливим сигналом зміцнення безпеки в Європі", – сказав він під час конференції.

"Я хочу дати зрозуміти, що в разі нападу на Швецію чи Фінляндію під час їхнього приєднання, Польща прийде їм на допомогу", - додав він.

Раніше президент США Джо Байден висловив підтримку заявці Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО та запропонував підтримку США у разі агресії під час процесу подачі заявки.

Нагадаємо, в середу Туреччина заблокувала початкове рішення НАТО опрацювати заявки Фінляндії та Швеції про приєднання до Альянсу, поставивши під сумнів надії на швидкий вступ двох скандинавських країн.

Про те, як змінить приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО безпекову ситуацію у Європі, які труднощі можливі у цьому процесі та що це змінює для України - у статті Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?