У Польщі досягли компромісу щодо судової реформи, яка може розблокувати кошти ЄС

П'ятниця, 20 травня 2022, 09:53

Депутати від керівної коаліції Польщі погодилися на судові реформи, які за словами уряду розблокують мільярди євро у фінансуванні Європейського Союзу.

Про це пише Reuters, повідомляє "Європейська правда".

Надання понад 35 мільярдів євро грантів і кредитів на відновлення після COVID було призупинено через суперечку з Брюсселем щодо верховенства закону, але Варшава заявила, що досягла угоди про умови розблокування коштів і очікує на схвалення ЄС найближчим часом.

Законопроєкт про судову реформу, узгоджений у четвер, є ключем до цього.

Депутати, які обговорювали законопроєкт у парламентській комісії, взяли пропозиції президента Анджея Дуди за основу реформ, але консервативна партія "Єдина Польща", яка є молодшим партнером в уряді, заперечувала проти перевірки суддів на неупередженість, яка, за її словами, може паралізувати систему.

Відповідно до поправок, узгоджених у четвер, статтю, яка дозволяла б згодом оскаржувати вже винесені вироки на підставі неупередженості, було видалено.

У законопроєкті залишилися положення щодо перевірки суддів на незалежність у незавершених справах.

Законопроєкт замінить Дисциплінарну палату Верховного суду, яку критики вважають політизованою.

Парламент може проголосувати за законопроєкт до кінця місяця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Важкі компроміси для членства в ЄС: що відбувається на Балканах і до чого тут РФ

Уряд Північної Македонії погодився на поступки, щоб розблокувати шлях до ЄС. Це рішення викликало протести, організаторами яких стали проросійські сили.

Рішення на користь РФ: чому інвестиції у видобуток газу вважатимуть "зеленими"

Європейський парламент за підтримки українського міністра прийняв досить суперечливе рішення – визнати інвестиції у викопний газ дружніми до довкілля.

Кандидатські "бонуси": що дає Україні наближення до членства у ЄС

Україна як кандидат у члени ЄС перші кілька років отримуватиме сотні мільйонів євро на рік. Але одночасно – й уважний контроль над використанням цих грошей.