Хорватія пропонує порти на Адріатичному морі для перевезення українського зерна

Вівторок, 24 травня 2022, 14:34

Адріатичні порти Хорватії можуть запропонувати альтернативний маршрут для транспортування зерна з України, чорноморські порти якої залишаються заблокованими.

Про це заявила держсекретар МЗС Хорватії Андрея Метелко Згомбич, пише "Європейська правда" із посиланням на Jutarnji List.

Згомбич брала участь у засіданні Ради ЄС з загальних питань, на якому обговорювалася продовольча безпека та енергетика.

"Під час обговорення я звернула увагу на те, що хорватські порти на Адріатиці доступні і що вони можуть бути ефективним і коротким шляхом до Північної Африки", – сказала вона.

Десять днів тому Єврокомісія представила план дій, який передбачає створення "смуг солідарності" для експорту зернових та іншої сільськогосподарської продукції сухопутним транспортом з України, порти якої заблоковані після російського вторгнення.

До російського вторгнення 90% експорту зернових та олійних культур проходило через українські чорноморські порти.

Через вторгнення Росії в Україну та блокаду її портів зернові та іншу сільськогосподарську продукцію не можна експортувати, що створює глобальну загрозу для продовольства. Третина українського експорту йде до Африки, яка може голодувати.

Величезну кількість зерна слід привозити до ЄС по суші, а потім переправляти з морських портів до Африки.

Нагадаємо, Литва запропонувала створення військово-морської коаліції для зняття російської блокади з українського експорту зерна через Чорне море.

Як повідомлялося раніше, Кремль звинуватив Україну і Захід у створенні глобальної продовольчої кризи.

Країни Групи семи обговорюють між собою, як можливо розблокувати експорт зерна з України, а ЄС вже запропонував план підтримки експорту української сільськогосподарської продукції. 

В уряді Німеччини заявили, що працюють над створенням "зернового залізничного мосту" з Україною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: