У Британії пояснили, чому російські депутати не отримали візи для участі в ПА ОБСЄ

оновлено
Середа, 22 червня 2022, 13:50

Велика Британія не запроваджувала обмежень на видання віз громадянам Росії, а російські депутати, які мають брати участь у сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ, не отримали їх, бо пріоритет надається українським заявкам.

Про це у середу заявив представник міністерства внутрішніх справ Великої Британії, якого цитує Reuters, повідомляє "Європейська правда".

"На сьогодні не існує обмежень щодо роботи громадян Росії у Великій Британії на основі довгострокових робочих віз", – зазначили у відомстві.

Там додали, що наразі в пріоритетному порядку розглядають заявки від українців, а розгляд заявок на візи для навчання або роботи чи сімейні візи займає більше часу.

Оновлено. Пізніше посольство Британії в Росії підтвердило, що причиною відмови у виданні віз є саме санкції проти депутатів.

"Усі члени російської делегації перебувають під санкціями Великобританії за їхню роль у дестабілізації України, підриві територіальної цілісності, суверенітету чи незалежності України. Ці санкції забороняють їм, у тому числі, здійснять поїздки до Великобританії", - йдеться в повідомленні дипустанови в Telegram.

Раніше перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров заявив, що Велика Британія відмовила в наданні віз російській делегації, яка мала взяти участь у липневій сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ в місті Бірмінгем.

Після цього віцеспікер Держдуми Петро Толстой заявив, що рішення Лондона не видавати візи делегації РФ до ПА ОБСЄ "робить резолюції Асамблеї нелегітимними для РФ".

Ще у березні Велика Британія наклала санкції на російських депутатів, які голосували за "незалежність" псевдореспублік Донбасу. Ці санкції зокрема забороняють в’їзд на британську територію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".