Поляки не проти, щоб українці лишалися в їхній країні, але ставлять умови – опитування

Четвер, 23 червня 2022, 14:55

Сім з десяти поляків хочуть, якби українці, які втекли від війни в Україні, працювали на своє утримання.

Такими є результати опитування IBRiS для Rzeczpospolita, передає "Європейська правда".

Цікаво, що таку умову перебування українців у Польщі вказали 76% чоловіків, переважно у віковій групі 30-39 років (аж 83%) і ті, хто переважно проживає у великих і менших містах – 90% і 82% відповідно.

Опитування IBRiS відповідає дослідженню, нещодавно проведеному Варшавським університетом. Воно показало, що більшість поляків, хоча й дуже прихильно ставляться до українців, проти надання їм виплат "500+" та соціальних пільг у Польщі. Уряд, який з 1 липня не хоче фінансувати проживання та харчування українських біженців, також відповідає очікуванням поляків. Влада хоче, щоб українці стали незалежними.

"Тому що ми хочемо, щоб до нас ставилися однаково. Ми кажемо: "підтримці так, але на рівних". На цю точку зору, безсумнівно, впливає дедалі складніше становище польських сімей та висока інфляція. Тому сприйняття соціальної допомоги для українців у Польщі зменшиться" - розповів керівник дослідження Роберт Станішевський.

Окрім працевлаштування українців, поляки вказують і інші критерії для подальшого перебування в Польщі.

Йдеться про направлення дітей до польської школи (38,7%) та вивчення польської мови (27,6%). 12,1% респондентів вказали умову купівлі квартири.

Видання нагадує, що недавнє опитування ARC Rynek Opinia показало, що 71% біженців з України в Польщі живуть на власні кошти. Пояснюється це тим, що більшість прибулих – люди освічені, відносно незалежні та заможні. Багато українців, хоча й втекли до Польщі, працюють дистанційно у своїх компаніях та офісах в Україні, деякі перебувають у оплачуваній відпустці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.