В ЄС погодили єдиний стандарт зарядних пристроїв для всіх гаджетів

Вівторок, 7 червня 2022, 13:39

Мобільні телефони та інші електронні пристрої в Європейському Союзі повинні мати стандартизоване зарядне обладнання з 2024 року.

Такої домовленості досягли переговорники з Європейського парламенту та 27 країн-членів ЄС, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу ЄП.

"До осені 2024 року USB Type-C стане спільним зарядним портом для всіх мобільних телефонів, планшетів та камер у ЄС, погодилися сьогодні представники парламенту та Ради", - йдеться у повідомленні.

Цей крок є частиною ширших зусиль ЄС, щоб зробити продукти в ЄС більш екологічними, зменшити кількість електронних відходів і полегшити життя споживачів.

Згідно з новими правилами, споживачам не знадобиться інша зарядка і кабель щоразу, коли вони купують новий пристрій. Вони зможуть використовувати один зарядний пристрій для всіх своїх малих і середніх портативних електронних пристроїв.

Мобільні телефони, планшети, електронні книги, навушники-вкладиші, цифрові камери, навушники та гарнітури, портативні ігрові приставки та портативні колонки, що заряджаються через кабель, повинні бути оснащені портом USB Type-C незалежно від виробника. 

Ноутбуки також повинні адаптуватися до вимог у період до 40 місяців після набуття чинності правил.

Відзначається, що нові зобов’язання призведуть до більшого повторного використання зарядних пристроїв і допоможуть споживачам заощадити до 250 мільйонів євро на рік на непотрібних покупках зарядних пристроїв. 

За оцінками, утилізовані та невикористані зарядні пристрої становлять близько 11 000 тонн електронних відходів на рік.

Як повідомлялося, через наміри ЄС Apple тестує конфігурацію своїх смартфонів iPhone без роз’єму Lightning, замість якого може з’явитися USB-C – компанія змінюватиме порт зарядки вдруге за історію iPhone.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.