ЄС надасть 56 млн євро фермерам Румунії, Болгарії та Польщі через зерно з України

Середа, 22 березня 2023, 08:41

Європейський Союз активує кризовий резерв для фермерів трьох східних країн, які постраждали від збільшення експорту зерна з України, що призвело до зниження місцевих цін.

Про це пише Bloomberg, повідомляє "Європейська правда".

Європейська комісія виділить 56 мільйонів євро Румунії, Болгарії та Польщі, повідомив журналістам у Брюсселі єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський.

"Це підтримка для країн, фермери яких постраждали від збільшення імпорту з України. Ми спостерігаємо збільшення поставок, величезне зростання імпорту для прикордонних країн", - сказав він.

Рішення щодо Болгарії та Польщі ухвалили, оскільки поєднання їхнього власного виробництва та імпорту з України перевищило середній п'ятирічний показник до початку повномасштабного вторгення РФ.

Румунію додали через її центральне розташування для так званих "смуг солідарності", сказав комісар. ЄС започаткував ініціативу "смуги солідарності" наприкінці травня 2022 року, щоб полегшити транспортування експорту з України.

Румунія отримає 10 млн євро, Болгарія - близько 17 млн євро, а Польща - 30 млн євро. Цю суму можуть подвоїти за рахунок співфінансування з бюджетів країн-членів.

Угорщина та Словаччина також отримали більше українського врожаю. Але вони не отримають підтримку, оскільки їхні сукупні обсяги виробництва та імпорту не перевищують середнього п'ятирічного рівня, сказав Войцеховський.

Минулого тижня виробники зерна з Болгарії оголосили про початок безстрокового протесту у зв’язку з безмитним імпортом зерна з України в ЄС.

У січні Єврокомісія заявляла, що не розглядає запровадження скасованих раніше мит на українську сільгосппродукцію попри негативний вплив на фермерів деяких країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: