Естонські депутати підписали заяву на підтримку вступу України до НАТО

Четвер, 11 травня 2023, 15:40

В Естонії 95 депутатів парламенту країни Рійгікогу підписали заяву на підтримку вступу України до НАТО.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ERR.

Проєкт заяви передав у виробництво парламенту голова комісії Рійгікогу у закордонних справах Марко Міхкельсон.

В документі наголошується, що вступ України до НАТО і перемога у війні проти РФ – це єдиний спосіб забезпечити заснований на правилах світопорядок, стійкий мир і безпеку демократичних європейських держав.

Автори документа підкреслюють необхідність сформулювати на саміті у Вільнюсі конкретні й однозначні заходи для швидкої інтеграції України до НАТО і передати Україні запрошення на приєднання до альянсу.

На засіданні в четвер комісія Рійгікогу у закордонних справах обговорить передачу представленого проєкту заяви пленарному засіданню для обговорення і голосування.

Раніше глава МЗС Естонії Маргус Тсахкна заявив, що країни-члени НАТО повинні визначити конкретні кроки для того, щоб Україна приєдналася до Альянсу.

Президент Володимир Зеленський наголошував, що Україна не погоджуватиметься на альтернативні пропозиції, які могли б замінити членство в НАТО.

Глава МЗС Дмитро Кулеба зазначав, що Україну не влаштує жодне інше рішення саміту НАТО у Вільнюсі в липні, окрім реальних кроків щодо її членства в Альянсі. 

Читайте також: Без ПДЧ та Бухареста. Чому українські політики мають забути про минуле у питанні вступу до НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: