Тисячі угорців протестували проти "закону помсти" вчителям і насильства поліції

П'ятниця, 19 травня 2023, 20:41

В п'ятницю тисячі угорців вийшли на демонстрацію в Будапешті на знак протесту проти нового законодавства, яке ліквідує статус державних службовців для вчителів, а також проти застосування поліцією сльозогінного газу проти підлітків під час попередньої демонстрації.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Reuters.

П'ятничний протест відбувся після серії мітингів і страйків за підвищення зарплат і поліпшення умов праці вчителів. Рівень інфляції в Угорщині, який зараз становить 24%, знизив заробітну плату вчителів, яка й так була нижчою за середню по країні і за даними 2021 року посідає передостаннє місце серед країн ОЕСР.

 
фото HVG.hu

У п'ятницю протестувальники вийшли на марш проти нового так званого закону про статус, який також значно збільшить навантаження на вчителів. Критики називають цей закон "законом помсти", який сприймається як покарання за річний опір вчителів.

Уряд Орбана заявив, що законопроєкт спрямований на підвищення якості освіти. Майже 5 000 вчителів вже заявили, що залишать свою професію, якщо закон про статус набуде чинності.

Вуличні протести протягом останнього року були мирними, за винятком одного на початку цього місяця, коли поліція застосувала сльозогінний газ до підлітків на мітингу на підтримку вчителів, які намагалися наблизитися до офісу Орбана, оточеного будівельними парканами з 2020 року.

Правоохоронці заявили, що націлилися на протестувальників, які руйнували будівельні бар'єри і закидали поліцейських сміттям.

"Для багатьох людей, багатьох учнів, це буде визначальним моментом, коли сьогоднішня влада показала свої зуби і більше не турбується про те, щоб виглядати демократичною", – сказав у п'ятницю 17-річний Мате Хідаш, учень, який постраждав від сльозогінного газу на попередньому мітингу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: