ЄС оштрафував Meta на рекордні 1,2 млрд євро за порушення конфіденційності

Понеділок, 22 травня 2023, 14:12

Американський технологічний гігант Meta оштрафували на рекордну суму в 1,2 мільярда євро за недотримання правил ЄС щодо захисту персональних даних.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.

Ірландська комісія із захисту даних оголосила в понеділок, що Meta порушила Загальний регламент про захист даних (GDPR), коли переправляла величезні масиви персональних даних європейських користувачів Facebook до США, не забезпечивши достатнього захисту від методів спостереження за даними, які застосовує Вашингтон.

Це найбільший штраф, накладений відповідно до флагманського закону ЄС про захист персональних даних (General Data Protection Regulation, GDPR), і він був накладений напередодні п'ятої річниці застосування закону 25 травня.

Ірландський наглядовий орган з питань конфіденційності заявив, що використання компанією Meta правового інструменту, відомого як стандартні договірні умови (SCC), для переміщення даних до США "не враховує ризики для основних прав і свобод" європейських користувачів Facebook, які виникли в результаті знакового рішення Суду ЄС.

У 2020 році Суд ЄС скасував угоду між ЄС та США про обмін даними, відому як "Щит конфіденційності", через побоювання щодо практики стеження американських спецслужб. У цьому ж рішенні суд також посилив вимоги до використання SCC – ще одного юридичного інструменту, який широко використовується компаніями для передачі персональних даних до США.

Meta, як і інші міжнародні компанії, продовжувала покладатися на цей правовий інструмент, оскільки європейські та американські чиновники намагалися укласти нову угоду про потоки даних, а американський технологічний гігант не мав інших правових механізмів для передачі своїх персональних даних.

ЄС і США завершують роботу над новою угодою про передачу даних, яка може бути укладена як у липні, так і в жовтні. Meta має час до 12 жовтня, щоб припинити покладатися на SCC для передачі даних.

Американський технологічний гігант раніше попереджав, що якщо він буде змушений припинити використання SCC без належної альтернативної угоди про передачу даних, він може закрити такі сервіси, як Facebook та Instagram в Європі.

Раніше ЄС оштрафував Amazon на 746 мільйонів євро, а ірландський регулятор також наклав чотири штрафи на платформи Meta – Facebook, Instagram і WhatsApp – на суму від 405 мільйонів євро до 225 мільйонів євро за останні два роки.

Нагадаємо, компанія Meta розблокувала акаунти Трампа у Facebook та Instagram через два роки після того, як призупинила їх у зв’язку з подіями під Капітолієм 6 січня 2021 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: