У Нідерландах арештували землю колишнього зятя Путіна

Четвер, 25 травня 2023, 22:32

Прокуратура Нідерландів наклала арешт на земельну ділянку бізнесмена Йорріта Фаассена – колишнього чоловіка доньки російського президента Марії Воронцової.

Про це йдеться в розслідуванні видань "Проект", The Guardian і Follow the Money, повідомляє "Європейська правда".

Фаассену належить ділянка площею 1432 квадратні метри у районі Дуйвендрехті на південний схід від Амстердама. Наразі ділянка пустує, але у 2021 році бізнесмен подав заявку на будівництво будинку та шести невеликих офісних будівель.

Але в березні 2022 року муніципалітет Амстердама зупинив процедуру оформлення дозволу на підставі зв’язку Фаассена з Путіним. Бізнесмен, серед іншого, постійно мешкає у Москві.

Запис у земельному кадастрі Нідерландів свідчить, що ділянка була арештована 12 травня національною прокуратурою через фінансові, економічні та екологічні правопорушення в межах кримінального розслідування.

Французький активіст захопив віллу дочки Путіна у Біарріці - The Insider

Це може вказувати на те, що Фаассен фігурує в кримінальному розслідуванні, але достеменно це офіційно дізнатись неможливо: прокуратура Нідерландів не коментує причину арешту й те, чи перебуває колишній зять Путіна під слідством.

Водночас, за даними джерел розслідувачів, нещодавно правоохоронці допитували Фаассена під час прибуття в Нідерланди в аеропорту Схіпхол за підозрою в "ухиленні від санкцій", а також конфіскували його ноутбук і мобільний телефон. Після цього він начебто повернувся до Москви.

Йорріт Фаассен одружився з Марією Воронцовою у 2008 році, але пізніше пара розлучилася і, за повідомленнями російських ЗМІ, має спільного 10-річного сина.

Обидві дорослі дочки Путіна – Марія Воронцова і Єкатеріна Тіхонова – були внесені до санкційних списків ЄС і США у квітні 2022 року після того, як Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну. Водночас проти Фаассена санкцій запроваджено не було.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: