Фарерські острови обмежили доступ росіян до своїх портів

Четвер, 1 червня 2023, 19:10

Автономні Фарерські острови Данії заявили в четвер, що у відповідь на вторгнення Росії в Україну доступ Росії до їх портів у Північній Атлантиці буде обмежений.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє AFP.

"Лише рибальські судна, що здійснюють виключно рибальство відповідно до двосторонньої угоди між Фарерськими островами та Росією, зможуть заходити в порти Фарерських островів", – заявив уряд островів.

"Діяльність російських риболовецьких суден у порту буде обмежена зміною екіпажу, бункеруванням, забезпеченням, висадкою і перевантаженням" – йдеться у заяві.

Технічне обслуговування буде заборонено, а закупівля товарів обмежена.

Уряд Фарерських островів намагається зменшити російську діяльність у своїх портах через ризик шпигунства та після критики щодо поновлення двосторонньої угоди про рибальство наприкінці листопада.

Угода, яка щорічно поновлюється з 1977 року, встановлює квоти на вилов кількох видів риби, зокрема тріски, пікші, путасу та оселедця, в Баренцевому морі для фарерських рибалок і біля Фарерських островів для росіян.

За даними міністерства рибного господарства, риба, виловлена в рамках угоди, становить п'ять відсотків валового внутрішнього продукту островів.

Фарерські острови, на яких проживає близько 54 000 мешканців і які розташовані між Шотландією та Ісландією, є значною мірою автономними від Данії з 1948 року.

Вони значною мірою залежать від рибальства і мають автономну комерційну політику.

Росія стала ключовим торговельним партнером Фарерських островів після того, як вони та сусідня Ісландія посварилися з Європейським Союзом, включно з Данією, між 2010 та 2014 роками через квоти на вилов скумбрії та оселедця.

Ембарго ЄС на постачання фарерської риби завдало шкоди економіці території, яка переорієнтувалася на інші ринки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.