ЗМІ: Боррель відвідає Китай 12-14 жовтня

П'ятниця, 6 жовтня 2023, 17:06

Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики й політики безпеки Жозеп Боррель наступного тижня нарешті вирушить до Китаю, де планує зустрітися з китайським міністром закордонних справ Ван Ї.

Про це агенції Europa Press стало відомо з європейських джерел, пише "Європейська правда".

Стверджується, що візит Борреля відбудеться з 12 по 14 жовтня. У Китаї він співголовуватиме на засіданні стратегічного діалогу ЄС-Китай, який покликаний обговорити двосторонні відносини й питання зовнішньої політики, як-то війну Росії проти України.

Окремою темою розмови з Ван Ї стане торговельний дисбаланс між ЄС та Китаєм, який погіршився з 2016 року майже втричі і який у Брюсселі вважають головною проблемою двосторонніх відносин.

Для Борреля це буде перший візит до Китаю після вступу на посаду голови дипломатії Євросоюзу. Очікується, що він "прокладе шлях" для проведення саміту ЄС-Китай до кінця цього року.

Візит Борреля до КНР відкладався уже двічі з початку цього року. У квітні поїздку топ-дипломата ЄС відклали через його позитивний тест на коронавірус. А липневий візит несподівано скасували без чіткого пояснення причин.

Як відомо, Європейський Союз намагається залучити Китай до врегулювання війни в Україні, вважаючи, що той має важелі впливу на російське керівництво. Ця ж мета була підтримана лідерами ЄС на останньому саміті в червні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.