Назар Бобицький

експерт з торговельної політики ЄС, керівник київського офісу Польської спілки підприємців і роботодавців
Всі публікації автора
Європейська інтеграція України очима польського бізнесу: до чого треба готуватися Києву
Польський бізнес не має спільної оцінки впливу вступу України в ЄС. Однак консенсус очевидний: вплив буде масштабним, і до нього треба готуватися вже зараз.
Головні уроки експортної кризи: до чого варто готуватися українському бізнесу
Криза навколо українського агроекспорту може мати довгостроковий характер. З наближенням України до членства в ЄС ці виклики лише посилюватимуться.
Непорозуміння з Польщею: як вирішити проблему із зупинкою агроекспорту
Польська заборона напряму порушує законодавство ЄС та угоди, підписані Євросоюзом з Україною. Київ має всі підстави вимагати скасування заборони або компенсацій.
Як війна підштовхнула український та польський бізнес посилити співпрацю
Польська сторона зацікавлена об’єднувати зусилля з українськими колегами для спільної експансії на ринки Африки та Азії.
"Рятівне коло" для експорту: що може змінити лібералізація торгівлі з ЄС
ЄС готовий піти на безпрецедентну лібералізацію доступу українських товарів до свого ринку. Що це означає для України та які ризики тут можливі?
Вуглецева зброя ЄС: як інструмент СВАМ вдарить по українських експортерах
ЄС має врахувати позиції України при затвердженні механізму вуглецевого корегування імпорту. Проте часу в Києва – обмаль.
Ліки для Європи: як українській фармацевтиці вийти на ринок ЄС
Угода АСАА між ЄС та Ізраїлем у фармацевтичній галузі – це важливий прецедент, до якого може апелювати Україна під час перегляду УА.
Складна розмова з ЄС: як Україна розпочала перегляд Угоди про асоціацію
Українська сторона має позбутися ілюзій щодо швидкого закінчення переговорів з ЄС про оновлення Угоди про асоціацію. Це буде марафон з елементами естафети.
Втрати чи можливості: чим стане для України нова кліматична політика ЄС
Загроза застосування проти України вуглецевого мита має перевести нашу кліматичну політику у максимально практичну площину.
Час для єврореалізму: як врахувати нову екологічну політику ЄС в Угоді про асоціацію
Торговельний режим, погоджений з ЄС у рамках Угоди про асоціацію, значно відстає від сучасних реалій. Впродовж останніх років це відставання фундаментально прискорилося.
Головний з перегляду ЗВТ: що означає для України новий єврокомісар з торгівлі
Новий єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс як ніхто інший розуміє потреби України. І це чудова новина в контексті наших планів переглянути умови режиму вільної торгівлі з ЄС.
Шанс для євроінтеграції: які можливості дає Україні новий курс ЄС
Перед Україною може відкритися унікальне "вікно можливостей" для синхронізації власних євроінтеграційних планів та процесів з новими пріоритетами ЄС.