Костянтин Федоренко

науковий співробітник Центру східноєвропейських та міжнародних студій (Берлін)
Останні публікації автора
Аншлюс чи імітація від Лукашенка: що відбувається між Білоруссю та РФ
Наскільки обґрунтованими є побоювання скорого "поглинання" Білорусі Росією? Заяви про створення спільного парламенту та уряду країн активізували побоювання в Україні.
Від популістів до реформаторів: чому вибори у Греції наблизили вихід держави з кризи
Новий прем'єр Греції втілює ненависний для лівих неолібералізм. Тому, якщо не втрутяться знову зовнішні кризи, Афіни чекають п'ять років досить стабільної і помірної політики.
Військова євроінтеграція: як Україна виконує свої безпекові зобов'язання за угодою з ЄС
Україні необхідне активне зовнішнє співробітництво у безпековій сфері з дружніми державами. Така співпраця є одним із зобов’язань, які Київ взяв на себе відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.
Тріумф ЄС або шанс реваншу популістів? Зворотний бік президентських виборів у Франції
На відміну від багатьох європейських країн, де правих підтримують виборці старшого віку, у Франції серед наймолодших виборців – до 25 років – лідирують Меланшон і Ле Пен, що дає популістам можливість для швидкого реваншу. Перед прихильниками об'єднаної Європи стоїть важливе завдання – захистити свою перемогу.
Ультраправі спіткнулись у Нідерландах: як вдалося зупинити популістів
Нідерландські націоналісти програли парламентські вибори. Європа зітхнула з полегшенням, але хто керуватиме країною в найближчі роки? Партіям з нинішньої коаліції не вистачає п'яти мандатів для більшості. А отже, ультраправі вже незабаром можуть отримати шанс на реванш.
Шульц чи Шольц? Хто кине виклик Ангелі Меркель
29 січня Соціал-демократична партія Німеччини обере нового партійного лідера – головного конкурента Ангели Меркель на найближчих виборах. Від того, наскільки успішним буде вибір соціал-демократів, залежить майбутній курс Німеччини, а ймовірно – і всього ЄС.
Корея після імпічменту президента: азійський тигр розвертається до Китаю
При Трампі бути проамериканським президентом Південної Кореї і зберігати добрі стосунки з головним економічним партнером буде значно складніше, тому навряд чи хтось із серйозних кандидатів дозволить собі зайняти однозначно проамериканську позицію...
Повернення консерваторів... та Абромавичуса. Литва голосує за зміну уряду
Парламентські вибори у Литві завершилися впевненою перемогою опозиції. Швидше за все, до влади повернуться консерватори, дружні до президента Далі Грибаускайте. Також у новому уряді може з'явитися екс-міністр економіки України Айварас Абромавичус.
"Українська" перемога в Хорватії: парламентські вибори, що вплинуть на Загреб, Брюссель та Київ
Попри скандали, правляча хорватська коаліція на чолі з ХДС лише збільшила свою фракцію. Керівництво партією перебрав на себе Андрей Пленкович – нинішній співголова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС та активний прибічник євроінтеграції України.
Є у перевиборів початок, немає в перевиборів кінця: Іспанія входить у нову політичну кризу
Результат виборів в Іспанії дарма лишається в тіні Brexit – він також заслуговує на увагу. Новий парламент, здається, також буде розпущений, а країна знову входить у політичну кризу. І ще одна деталь: британський референдум вплинув вже на перші вибори, які відбулися в ЄС після Brexit...
Всі публікації автора