Костянтин Федоренко

молодший науковий співробітник Інституту євроатлантичного співробітництва (Київ), випускник Києво-Могилянської академії та Університету Гамбурга
Всі публікації автора
Від популістів до реформаторів: чому вибори у Греції наблизили вихід держави з кризи
Новий прем'єр Греції втілює ненависний для лівих неолібералізм. Тому, якщо не втрутяться знову зовнішні кризи, Афіни чекають п'ять років досить стабільної і помірної політики.
Військова євроінтеграція: як Україна виконує свої безпекові зобов'язання за угодою з ЄС
Україні необхідне активне зовнішнє співробітництво у безпековій сфері з дружніми державами. Така співпраця є одним із зобов’язань, які Київ взяв на себе відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.
Тріумф ЄС або шанс реваншу популістів? Зворотний бік президентських виборів у Франції
На відміну від багатьох європейських країн, де правих підтримують виборці старшого віку, у Франції серед наймолодших виборців – до 25 років – лідирують Меланшон і Ле Пен, що дає популістам можливість для швидкого реваншу. Перед прихильниками об'єднаної Європи стоїть важливе завдання – захистити свою перемогу.
Ультраправі спіткнулись у Нідерландах: як вдалося зупинити популістів
Нідерландські націоналісти програли парламентські вибори. Європа зітхнула з полегшенням, але хто керуватиме країною в найближчі роки? Партіям з нинішньої коаліції не вистачає п'яти мандатів для більшості. А отже, ультраправі вже незабаром можуть отримати шанс на реванш.
Шульц чи Шольц? Хто кине виклик Ангелі Меркель
29 січня Соціал-демократична партія Німеччини обере нового партійного лідера – головного конкурента Ангели Меркель на найближчих виборах. Від того, наскільки успішним буде вибір соціал-демократів, залежить майбутній курс Німеччини, а ймовірно – і всього ЄС.
Корея після імпічменту президента: азійський тигр розвертається до Китаю
При Трампі бути проамериканським президентом Південної Кореї і зберігати добрі стосунки з головним економічним партнером буде значно складніше, тому навряд чи хтось із серйозних кандидатів дозволить собі зайняти однозначно проамериканську позицію...
Повернення консерваторів... та Абромавичуса. Литва голосує за зміну уряду
Парламентські вибори у Литві завершилися впевненою перемогою опозиції. Швидше за все, до влади повернуться консерватори, дружні до президента Далі Грибаускайте. Також у новому уряді може з'явитися екс-міністр економіки України Айварас Абромавичус.
"Українська" перемога в Хорватії: парламентські вибори, що вплинуть на Загреб, Брюссель та Київ
Попри скандали, правляча хорватська коаліція на чолі з ХДС лише збільшила свою фракцію. Керівництво партією перебрав на себе Андрей Пленкович – нинішній співголова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС та активний прибічник євроінтеграції України.
Є у перевиборів початок, немає в перевиборів кінця: Іспанія входить у нову політичну кризу
Результат виборів в Іспанії дарма лишається в тіні Brexit – він також заслуговує на увагу. Новий парламент, здається, також буде розпущений, а країна знову входить у політичну кризу. І ще одна деталь: британський референдум вплинув вже на перші вибори, які відбулися в ЄС після Brexit...
Чи переможе у Словаччині проросійська коаліція
Якщо нинішній прем'єр залишиться при владі за підтримки націоналістів, багатовекторна політика його уряду зміниться на більш проросійську та антиєвропейську. Альтернативою цьому може стати коаліція, що складатиметься з 5 чи 6 інших партій, які мають чималі розбіжності у програмах.
Вибори у Польщі: в очікуванні великих змін
Щоби отримати реальну владу, "Право і справедливість" мусить вигравати вибори в Сейм, і нині Польща йде саме за таким сценарієм. Є сенс розібратися, що змінить прихід ПіСу до влади і яку політику провадитиме нова Польща... Між тим, є можливість об’єднання більшості парламентських партій проти нового лідера...
Вибори у Греції: «порушник спокою ЄС» Ципрас лишається у владі?
До речі, для України є ще одна причина стежити за подіями в Греції. Це – одна з двох країн ЄС (поряд з Кіпром), які ще не почали ратифікувати Асоціацію Україна–ЄС. І вона цілком може загальмувати процес... Греки вірять Ципрасу. Вірять ірраціонально – чи українцям цього не знати...
Україна і Греція: схожість і відмінність обставин та наслідків кризи
Проблема Греції, яка, по суті, не здатна повернути борг, була не вирішена, а лише відкладена, і неминуче виникне знову... Є явна «втома від України» у Брюсселі. У кулуарах знову лунає фраза, що стала популярною ще за Ющенка: «Україна ніколи не змарнує шанс змарнувати шанс»...
Зворотний бік грецької кризи та уроки для України
Нещодавно МВФ визнав помилковість своєї надмірно жорсткої політики з грецького питання. Але не меншими були й помилки грецької влади. Провівши лише найпростіші в розробці і при цьому непопулярні серед мас реформи, влада проігнорувала складні реформи, які могли забезпечити зростання економіки.
Туреччина після виборів: чи настане пауза епохи Ердогана та що зміниться для України?
Поступки кемалістам, що виступають за світську, сучасну Туреччину, можуть призвести до втрати підтримки президента Ердогана та його партії серед консервативного електорату. Натомість націоналісти з ПНР вимагають згорнути мирний процес з курдами, що може відлякати більш поміркованих виборців.